Згвалтування окупантами: до поліції надійшло понад 93 000 повідомлень

27
Русские

Нацполіція з початку війни отримала понад 93 тисяч повідомлень від жертв сексуального насильства з боку російських окупантів. Про це повідомив громадський радник Офісу віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної Сергій Ніжинський в ефірі Українського радіо.

За його словами, на розгляд суду передали лише частину випадків.

«Вже 203 чи 205 справ, офіційно Офіс Генеральної прокуратури верифікував і передав до суду. Є 93 тисячі дзвінків, які верифікуються Національною поліцією і передаються, направляються до відповідних центрів допомоги врятованим», — розповів він.

Ніжинський додав, що планується робота над змінами в Кримінальному кодексі. Йдеться про створення окремої статті про покарання за сексуальне насильство в умовах війни.

Він також зазначив, що зараз в Україні працює низка хабів, куди постраждалі можуть звертатися за умовами конфіденційності.

«Це 11 центрів, які були створені протягом року. В основному, на сході України. Перший був — Запоріжжя, далі Суми, Кропивницький, Київ, багато цих ініціатив було. І це такий хаб, де людина, навіть без звернення до правоохоронних органів, може звернутися за допомогою — гуманітарною, медичною, юридичною, психологічною», — розповів радник.