Україна атакувала Новоросійськ

37

4 серпня, Новоросійськ Краснодарського краю атакували два морські дрони. Після цього з’явилося відео з великим російським десантним кораблем Оленегірський гірник, який сильно нахилився на лівий борт, що може свідчити про затоплення кількох відсіків.

БДК Оленєгорський гірник, побудований на верфі в Гданську в 70-х роках минулого століття, входить до 121-ї бригади десантних кораблів, а в 2007 році був визнаний росіянами «найкращим десантним кораблем Північного флоту».

У мережі з’явилися супутникові знімки великого десантного корабля країни-агресора Росії Оленегорський гірник, який сильно крениться на один борт після атаки морськими дронами в Новоросійську Краснодарського краю.

Знімки, зроблені компанією Planet, опублікував у Twitter аналітик лондонського Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) Джозеф Демпсі. Судячи з них, росіяни дотягли підбитий корабель до Новоросійської бухти.

Спецоперація СБУ, в результаті якої було пошкоджено Оленегірський гірник, проводилася спільно з Військово-морськими силами ЗСУ

На борту знаходиться близько 100 осіб екіпажу, дрон СБУ ніс на собі 450 кг тротилу.

У порту Новоросійська ввели тимчасову заборону на рух судів, заявили в компанії Каспійський трубопровідний консорціум (КТК).

КТК має нафтовий термінал під Новоросійськом. У прес-службі компанії заявили, що термінал не пошкоджений і продовжує вантажити нафту на пришвартовані танкери.

Місцеві жителі говорили, що вибух був саме на терміналі КТК.

Новоросійський морський порт – один з найбільших портів Чорного моря і Росії.