Росіяни підірвали Каховську ГЕС

59
россияне взорвали дамбу Каховской ГЭС

Вночі 6 червня росіяни підірвали Каховську ГЕС. Руйнування викликало масштабну повінь, а також гуманітарну та екологічну катастрофу. Під загрозою затоплення перебувають близько 80 населених пунктів. Наразі триває масова евакуація населення.

Гребля Каховської ГЕС та її адміністративні будівлі майже повністю зникли під натиском води з Каховського водосховища (моря).

Рівень води в Каховському водосховищі поступово знижується і вже впав майже на півтора метри. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак у Telegram у вівторок, 6 червня.

«Рівень води у водосховищі знижується. Впав майже на 1,5 метра. До надзвичайної ситуації ми готувались. Нікопольщина та Криворіжжя забезпечені спеціалізованою технікою для підвезення води та системами доочищення. Кривий Ріг має резерв водопостачання за рахунок максимального наповнення Південного та Карачунівського водосховищ», — написав він.

россияне взорвали дамбу Каховской ГЭС россияне взорвали дамбу Каховской ГЭС россияне взорвали дамбу Каховской ГЭС россияне взорвали дамбу Каховской ГЭС

Лисак запевнив, що розроблено і проектно-кошторисну документацію щодо забезпечення міст Кривий Ріг, Марганець, Покров та Нікополь постійним водопостачанням.